یمن: ائتلاف سعودی به عمد مراکز درمانی مأرب را تخریب می نماید

به گزارش وبلاگ استش، رییس مرکز حقوق بشر استان مأرب یمن گفت که ائتلاف سعودی همچنان به صورت عمدی زیرساخت ها و مراکز بهداشتی و درمانی این استان را تخریب می نماید.

یمن: ائتلاف سعودی به عمد مراکز درمانی مأرب را تخریب می نماید

از المسیره، احمد ذیاب روز شنبه اعلام کرد: مأرب از شروع تجاوز به یمن، هدف حملات هوایی ائتلاف آمریکایی سعودی بوده و نقض گسترده قوانین بین المللی بشردوستانه و تخریب کامل زیرساخت ها انجام گرفته است.

وی اضافه نمود: زیرساخت های مأرب عمدی مورد هدف قرار گرفته و می گیرد و زیرساخت های خدماتی و امکانات بهداشتی به طرز وحشیانه ای تخریب شده و منجر به خروج کامل آنها از عرصه خدمات شده است.

رییس مرکز حقوق بشر استان مأرب اضافه نمود: در این حملات بیش از 12 بازار، 190 زمین کشاورزی، 50 ساختمان تجاری، یک پالایشگاه نفت و بیش از 100 خودرو و تجهیزات سنگین تخریب شده است.

ذیاب ادامه داد: جنگنده های ائتلاف متجاوز 20 پروژه، یک مخزن آب، 29 مدرسه، 17 مسجد، چهار کامیون، 15 پل و چهار بیمارستان بزرگ را تخریب کردند.

وی گفت: در این تجاوز سه اردوگاه آوارگان، یک فرودگاه هدف قرار گرفته و هفت اثر باستانی و تاریخی به شدت آسیب دیده و 2 مؤسسه تقریباً به طور کامل تخریب شد.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را شروع کرد اما پس از گذشت تقریبا پنج سال از این تجاوز وحشیانه، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

در طی این سال ها هزاران شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و بچه ها تشکیل می دهند بر اثر حملات هوایی جنگنده های سعودی جان خود را از دست داده اند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "یمن: ائتلاف سعودی به عمد مراکز درمانی مأرب را تخریب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن: ائتلاف سعودی به عمد مراکز درمانی مأرب را تخریب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید