طهماسبی: زورمان به قراردادهای سپاهان نمی رسید و تیم را برای نایب قهرمانی بستیم، صندلی هیچ بازیکنی در تیم ملی تضمین شده نیست

به گزارش وبلاگ استش، سرمربی تیم ملی ووشوی بانوان و تیم دانشگاه آزاد گفت: زور ما به قراردادهای پیشنهادی سپاهان نمی رسید و برای همین تیم را جوان و برای نایب قهرمانی بسته بودیم.

طهماسبی: زورمان به قراردادهای سپاهان نمی رسید و تیم را برای نایب قهرمانی بستیم، صندلی هیچ بازیکنی در تیم ملی تضمین شده نیست

راضیه طهماسبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ استش، در مورد برگزاری مسابقات لیگ برتر ووشوی بانوان گفت: لیگ سال 99 در اواخر اسفندماه سال گذشته برگزار گردید و ما توقع نداشتیم لیگ تازه در نیمه اول سال برگزار گردد. با توجه به برنامه مسابقات و اردوهای ملی در نیمه دوم سال تصمیم به برگزاری لیگ در شهریورماه گرفته شد.

وی در مورد نایب قهرمانی تیم ووشوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از مردادماه تیم را برای حضور در لیگ برتر جمع کردیم، اما پیش از این تاریخ هم نحوه تمرینات بچه ها را رصد می کردیم. خدا را شکر قبل از شروع مسابقات یک اردوی 12، 13 روزه برگزار کردیم و توانستیم به هماهنگی بهتری دست پیدا کنیم. با توجه به شرایط باشگاه و بودجه ای که برای جذب بازیکن داشتیم، پیش بینی نایب قهرمانی را می کردیم و تیم را برای حضور در صندلی دوم بسته بودیم، اما از کسب اسم قهرمانی ناامید نبودیم. تمام کوشش خود را انجام دادیم و بچه های جوان ما انگیزه زیادی برای رویارویی با بزرگان سپاهان داشتند. با توجه به شناخت رقبای بچه ها آنها را بررسی نموده بودیم و برنامه داده بودیم.

سرمربی تیم ووشوی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: در وزن 48 کیلوگرم، سوگند محمدی قهرمان کشور رده سنی جوانان با وجود اولین حضور در رده سنی بزرگسالان مقابل زهرا شکوهی قهرمان اول تیم ملی بازی بسیار نزدیکی را به نمایش گذاشت، اما در نهایت باخت. در وزن 60 کیلوگرم مهنا کریمی بازیکن جوان ما مقابل شهربانو منصوریان دارنده 5 مدال طلای دنیا، مسابقه خود را سه رانده کرد.

طهماسبی توضیح داد: اعتقاد دارم در راند دوم ضربات منصوریان به پشت سر کریمی وارد شد و او گیج شد تا نتواند عملکرد بهتری داشته باشد یا حتی پیروز میدان گردد. ضربات به پشت سر در ووشو خطاست، اما قصد ندارم در کار داوران دخالت کنم و حتماً از دید آنها این گونه نبوده است. گرفتن حتی یک راند از بازیکن بزرگی همانند منصوریان برای ما خیلی ارزشمند است.

وی اضافه نمود: ِاوین مرادی در اولین سال حضور در وزن 65 کیلوگرم، مبارزه خیلی خوبی مقابل سهیلا منصوریان انجام داد و حتی توانست سهیلا را به زمین بزند و امتیاز هوگو بگیرد. خیلی ها به علت جسارت و توانایی فنی خواهران منصوریان اصلاً جلوی آنها روی سکو نمی فرایند و یا به محض دریافت ضربه اول بیرون می آیند. بازیکن جوانان ما دو راند جلوی سهیلا منصوریان ایستادگی کرد و اصلاً کم نگذاشت. در 70 کیلوگرم، تارا پورحسن پیروز شد صدیقه دریانی قهرمان سه دوره دنیا را شکست بدهد. پورحسن سال گذشته هم این کار را نموده بود، اما می گفتند دریانی کسالت داشته است. پورحسن بار دیگر ثابت کرد برد سال گذشته او اتفاقی نبوده است.

سرمربی ووشوی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این سؤال که به نظر می رسد رویکرد این باشگاه در بخش مردان جذب ستاره ها و در بخش بانوان سرمایه گذاری روی جوانان است، توضیح داد: 4 سال قهرمان شدیم و در این چهار سال اخیر هم نایب قهرمان شدیم. در زمانی که ما قهرمان می شدیم، تیم مردان ما روی سکو می رفت و اولی نداشت. در زمان حاضر رویکرود ما جوانگرایی است. مگر بازیکنی مانند صدیقه دریانی چند سال می تواند بازی کند؟ دید ما این است که تیم جوان ما در دو سال آینده روی سکوی قهرمانی قرار بگیرد. از طرفی زور ما به قراردادهای پیشنهادی سپاهان نمی رسد. بالاترین قرارداد ما نصف قرارداد یک بازیکن سپاهان است و قیمت بازیکن ذخیره آنها معادل مهره اصلی تیم ما است.

طهماسبی در مورد شرایط همکاری خود با تیم ملی اضافه نمود: هنوز سرمربی تیم ملی هستم، اما هنوز جلسه فنی که برای بازی های آسیایی این موضوع را اعلام نمایند، برگزار نشده است و حکم به صورت رسمی زده نشده است. مربیگری در تیم ملی افتخار است و حضور در بازی های آسیایی هدف و انگیزه ام است. قهرمانی کشور آذرماه برگزار می گردد و مسابقات انتخابی در اسفندماه برگزار خواهد شد. در اسفندماه اردوی 10روزه ای خواهیم داشت و بعد اردوها به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.

وی در مورد شانس کسب مدال طلای بانوان بعد از مدال خدیجه آزادپور در بازی های آسیایی 2010 گوانجو گفت: ما در دو سال اخیر هیچ مسابقه ای نداشتیم و نمی دانیم بازیکنان در چه شرایطی هستند. الهه منصوریان را در فضای مجازی دنبال می کنم که برای حضور در بازی های آسیایی بسیار مصمم است. خواهران او، تارا پورحسن، مهنا رحیمی، آرزو سلیمی و زهرا شکوهی برای حضور در تیم ملی انگیزه دارند.

سرمربی تیم ملی ووشو در مورد اینکه صندلی خواهران منصوریان در تیم ملی تضمین شده است، اضافه نمود: حتماً همه بازیکنان باید در قهرمانی کشور و در انتخابی ها شرکت نمایند تا به عضویت تیم ملی در بیایند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طهماسبی: زورمان به قراردادهای سپاهان نمی رسید و تیم را برای نایب قهرمانی بستیم، صندلی هیچ بازیکنی در تیم ملی تضمین شده نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طهماسبی: زورمان به قراردادهای سپاهان نمی رسید و تیم را برای نایب قهرمانی بستیم، صندلی هیچ بازیکنی در تیم ملی تضمین شده نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید